Existuje kvantum kombinácii letov do Ekvádoru a je z čoho vyberať. Problém je skôr vybrať nejakú vyhovujúc trasu. Pred samotnou kúpou letenky je fakt dobré si premyslieť požiadavky a zvážiť svoje možnosti. Ja som riešil najmä tri pre mňa zásadné veci. Dĺžka letu, cena a prestupy.

 

Pevný bod Guayaquil

Mesto Guayaquil (čítaj vajakiľ) je ekonomické centrum Ekvádoru. Tam chcem začať svoju cestu, takže je to aj cieľová destinácia môjho letu. Menej pevným bodom je už samotný štart. Vytrepať sa letecky zo Slovenska je fakt problém. Zvlášť mimo letnej sezóny a mimo kontinent. Podľa letového poriadku sa z Bratislavy lieta len do 8 hlavných miest Európy a aj to na menšie letiská. To pokrytie je slabé a veľmi limitujúce. Pritom do Ekvádoru sa len z Európy lieta pravidelne z Madridu, Frankurtu, Londýna, Amsterdamu… A vraj krajina tretieho sveta.

Letisko-Ekvador-Hala

10 700 km

Z Bratislavy je to do Guayaquilu vzdušnou čiarou vyše 10 700 km. Takže je reč dlhom a náročnom lete. Najlepší prehľad o spojeniach sa dá získať cez vyhľadávače ako Pelikan alebo Skyscanner. Niektoré trasy sú šialene dlhé. Tie s prestupom v Miami aj 30-40 hodín. Sú síce o čosi lacnejšie, no za cenu veľkej straty času, papierovačiek na americkom letisku a poplatku za ESTA víza. Celkovo nemá zmysel cestovať práve tadiaľ. Rovnako je vraj dobre vyhnúť sa letisku v Kolumbii. Myslím, že čím menej prestupov, tým menej problémov a aj batožina prejde menej rukami. A o to ide.

20 hodín

Bratislava veľa možností neponúka, ale aspoň Viedeň to vie zachrániť. Pre vyššie spomenuté, najviac vyhovuje priamy let cez Amsterdam priamo do Quita (12 hodín). Ale to už je pasažier v Ekvádore a pekne si počká na lietadlo do Guayaquil. Trasa Viedeň-Amsterdam-Quito-Guayaquil sa dá letecky zvládnuť za „luxusných“ 16-20 hodín. Nie je to málo, no keď beriem do úvahy čas letu, ceny, počet prestupov, tak stále ide o najvýhodnejšie riešenie.

Letisko-Ekvador

??? €

Aby človek veľmi nepreplatil, dôležité je načasovanie samotnej kúpy. Najlepšie ceny sú cca pol roka pred odletom. Rozdiely v cenách závisia od obdobia. Letenka na letnú sezónu, ktorá trvá v Ekvádore od decembera do marca, stojí aj o 500-600 Eur viac. Mimo sezóny sa dajú zohnať aj za 700-800 Eur (economy class samozrejme).

Ekvádor letenky

Top články

7 dôvodov prečo navšíviť Ekvádor

Je Ekvádor bezpečná krajina?

Mapa, poloha a geografia Ekvádoru

Potrebuješ očkovanie do Ekvádoru?

Ako vyzerá a čo symbolizuje vlajka Ekvádoru?